Mobil Cihaz Yönetimi

EĞİTİM KURUMLARI İÇİN MOBİL CİHAZ YÖNETİMİ

Taşınabilir akıllı cihazların hızla benimsenmesi ve çalışanların kendi cihazlarını kullanarak şirket ağlarına erişme isteklerinin artması ile Mobil Cihaz Yönetimi (MDM) ihtiyacı önem kazanmıştır.

MDM yazılımları BT yöneticilerine; cihaz verilerini, cihaz güvenliğini ve uygulamalar dahil olmak üzere kurumsal ağlarındaki tüm aygıtlarını, merkezi olarak yönetmelerini ve denetlemelerini sağlar. Böylece kullanıcılar, kurumsal veya personel verilerini tehlikeye atmadan mobil cihazların çok yönlü yeteneklerinden yaralanabilir hale gelirler.

 

ODYA Teknoloji’nin Cihaz Yönetimi Çözümü ile bütünleşik ekranlar üzerinden IOS veya Android işletim sistemi farketmeksizin, mobil cihaz yönetimi, ayrıca patentli Fileset (dosya seviyesinde dağıtım) ve imaj teknolojileri ile Mac ve Windows cihazların client yönetimi tek bir çözüm ile gerçekleştirilebilmektedir.

Eğitim Kurumlarının Kazanımları:

  • Ders sürelerinin verimli kullanılması sağlanır
  • Öğrencilerin derse katılımı artırılır
  • Öğrencilerin sınıfta öğretilenleri öğrenip öğrenmedikleri anında kontrol edilebilir

İş birimleri için önemli çıktılar:

  • Bilgi Teknolojileri ekiplerinin operasyonel işleri azalır
  • Kolay kurulum ile mevcut öğrenci bilgi sistemi ile sorunsuz entegrasyon ve senkronizasyon sağlanır

Mobil Cihaz Yönetimi Çözümleri

Modern Derslikler için Modern Yönetim

Modern Sınıf Yönetimi Çözümü ile, kendi cihazlarını kullananlar dahil (BYOD), öğrenciler ve öğretmenler sorunsuzca ortam bir platformda bir aryaya gelebilmektedirler.

Ortak Bir Uygulama'ya Sabitleme

Öğrencileri tek bir uygulamaya kilitleyerek dikkatlerinin farklı uygulamalarda dağılması engellenir ve de dikkatli, etkili öğrenim teşvik edilir.

Anlık Test Yapabilme Yeteneği

Öğretmenler, anlık testler hazırlayıp saniyeler içerisinde öğrencilerin cihazlarına yönlendirebilirler ve böylece sınıf içerisinde öğrenme durumunu anlık olarak değerlendirip gerekli aksiyonu alabilirler.

Ekran Kilitleme ve Karartma

Öğretmenler, öğrencilerin ilgisini toplamak için cihazların ekranlarını kilitleyebilir ya da karartabilirler.

Merkezi Ders İçeriği Yönetimi

Ders içeriklerini merkezileştirebilir, haftalık konu başlıklarını haftalık plan çerçevesinde hızlıca öğrenciler ile paylaşabilirsiniz.