SolarWinds

SolarWinds

ODYA Teknoloji, dünya çapında 1,5 M’dan fazla aktif kullanıcısı olan SolarWinds Orion ailesi ürünleri ile müşterilerine kolay kullanımlı, güçlü Altyapı Yönetimi sağlayan çözümler sunmaktadır.

Yurtiçinde ve Türki Cumhuriyetler’de kurumların ihtiyaçlarına özel geliştirilmiş 55’den fazla SolarWinds altyapı yönetim projesi, ODYA Teknoloji tarafından başarıyla tamamlanmıştır.

Türkiye’de SolarWinds’in tek Platinum Partneri ODYA Teknoloji, müşterilerinin ihtiyaçlarını uçtan uca inceleyip, ihtiyaç duyulan modülleri önererek, direk alımla ürünleri hızla sağlamaktadır.

SolarWinds’in ödüllü altyapı yönetim yazılımları ile, kullanıcılar tüm altyapılarını rahatlıkla izleyebilir ve yönetebilirler.

ODYA Teknoloji, SolarWinds modülleri ile karmaşık ağ yapınızın topolojisini tekbir ekranda toplar ve analiz etmenizi sağlar.

SolarWinds Altyapı Yönetim Modüllerinden Bazıları

 • Network Performans Manager – Ağ Performans Yönetimi: IP ağına dahil, tüm cihazlar ve sistemlerden SNMP ve ICMP protokolünü kullanarak veri toplayan ve bu veriler üzerinden anlık yada geçmişe dönük hata ve performans yönetimi yapmay sağlayan modüldür. Network Topology mapping, hardware health monitoring, routing monitoring, multicast monitoring, Quality of Experience(DPI) ve NetPath gibi özel teknolojileri barındırmaktadır.
 • NetFlow Traffic Analyser (NTA) : IP ağına dahil, Netflow, Jflow, Sflow, IPFIX, Netstream protokollerini destekleyen tüm ağ cihazlarından gönderilen flow paketlerini yorumlanması ile trafiğin kaynak, hedef, uygulama, protokol ve IP adres grubu, vb. bazında raporlanmasını ve işlenmesini sağlar.
 • Network Configuration Manager (NCM) : Ağ içerisinde konfigürasyonu yönetilmek istenen ağ cihazı yada cihazlarının toplu olarak konfigürasyon yedekleme ve geri dönüş işlemlerinin yapılmasını sağlayan ve anlık konfigürasyon değişikliği takibi, uyumluluk kontrolü, cihazın teknik ve satış destek durumunun kontrolü gibi teknolojileri barındıran modüldür.
 • IP Address Manager – IP Adres Yönetimi : DHCP, DNS sistemleri ile entegre olarak, ağ içerisinde sahip olunan tüm IP adreslerin tek bir ara yüzden izlenebilmesi ve yönetilebilmesini sağlar. Komşudan öğrenme, IP çakışma algılama, IP geçmiş analizi, IPv6 geçiş analizi gibi özel teknolojiler barındırmaktadır.
 • User Device Tracker (UDT) : Ağ içerisindeki kablolu yada kablosuz tüm cihazların, hangi ağ cihazının hangi portuna bağlı olduğu anlık ve geçmişe dönük raporlayan modüldür. Modül bağlı olan cihaz bilgisini MAC adres, IP adres, Hostname, Domain Username şeklinde sunabilmektedir.
 • VoIP and Network Quality Manager (VNQM) : Cisco ve Avaya VOIP santralleri tarafından yönetilen IP telefonlar üzerinden yapılan arama kayıtlarını yorumlayarak, arama detay geçmişi, RTT, jitter, latency, packet loss and MOS gibi çıktıları raporlayan modüldür. Bu sayede yapılan tüm aramaların geçmişi ve kalitesi tek bir ara yüz üzerinden takip edilebilir. Aynı modül Cisco IPSLA teknolojisini kullanarak merkezden uca yada uçlar arası mesh bir yapıda ağ kalite kontrol testleri yapabilir ve çıktıları raporlayabilmektedir

Solarwinds Sistem Altyapı Yönetim Modülleri

 • Server & Application Monitor (SAM) : Sunucu performans, kapasite ve fiziksel sağlık değerlerinin anlık veya geçmişe dönük raporlanmasının yanında, içerisinde hazır tanımlı olarak gelen 250 nin üzerinde uygulama şablonu ile (Windows®Linux®Citrix®AD®, Java™ ve daha fazlası) firmaların sahip olduğu uygulamaların kolaylıkla izlenmesine olanak sağlayan modüldür. Modül herhangi bir ajan kullanmadan, popüler protokoller üzerinden verileri toplamaktadır.
 • Web Performance Monitor (WPM) : CSS, HTML, JavaScript, ve üçüncü parti eklentiler içerisindeki yavaşlık yada erişim problemlerini, kullanıcı gözünden oluşturulan simülasyon senaryoları ile kontrol ederek belirlenmesine olanak sağlayan modüldür. Agent yapısı ile aynı senaryonun performansı birden fazla lokasyondan raporlanabilir.
 • Virtualization Manager (VMAN) : Hyper-V ve VMware sanallaştırma ortamlarında, VC, DC, Cluster, Host, Datastore, VM, Virtual App katmanlarının tamamında sanallaştırma teknolojileri odaklı olarak hata ve performans yönetimi yapan modüldür. Sahip olduğu, gereksiz kaynak kullanım raporlaması (sprawl detection), sanal ortamda manual yada dinamik olarak alınan tüm aksiyoların geçmişini tutması (Time travel),  ileriye yönelik yaklaşık kaynak kaynak tükenim yada gerekli artış maliyet hesaplama (Capacity Plannig) gibi teknolojiler ile alanında öncü bir modüldür.
 • Storage Resource Monitor (SRM) : Modül, EMCHitachi, NetApp, IBM, Dell, vb gibi üreticilerin SAN ve NAS tipindeki tüm storage sistemleri için tek bir ara yüz üzerinden hata ve performans yönetimi yapabilmektedir. İzlediği temel veriler ile performans ve erişilebilirliği arttırırken, Capacity planning, I/O Hotspot Detection, Automatic Mapping gibi sahip olduğu özel teknolojiler ile Storage adminlere çok değerli bilgiler sağlar.
 • Firewall Security Manager – Firewall Güvenik Yönetimi: Firma bünyesinde kullanılan güvenlik duvarlarını kural tabanlı olarak analiz eden, riskli, hatalı, çakışan kural, vb. şeklinde değerlendirip, raporlayan ve uyarılar veren modüldür. Özellikle çoklu üretici yada adetli güvenlik duvarı kullanılan ortamlarda yüksek fayda sağlamaktadır.
 • Network Topology Mapper – Topoloji Haritalama
 • Mobile Admin – Mobil Admin
 • Log and Event Manager – Log ve Olay Yönetimi

SolarWinds altayapı ürünleri ve çözümleri ile ilgili tüm sorularınızı , ODYA Teknoloji Solarwinds Uzmanlarına danışabilirsiniz.